+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Fizik tedavinin ciddi yan etkileri var mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Bayan Üye

  Fizik tedavinin ciddi yan etkileri var mı?
  Fizik tedavinin ciddi yan etkileri olurmu

  Fizik tedavi temel olarak yüzeyel ve derin ısı çeşitleri, milivoltlarla ölçülen düşük voltajlı ve vücuda zarar vermeyen elektrik akımları, masaj, egzersiz gibi uygulamalar olduğundan yan etkiden ziyade dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Örneğin kalp pili olan hastalara elektrik akımlarının uygulanmaması veya doktor kontrolünde uygulanması, duyu kaybı olan hastalara sıcak uygulamalarının ve elektrik akımlarının dikkatli yapılması, kemik erimesi ve tedavi bölgesinde metal protezi olan hastalarda ultrason uygulamalarının yapılmaması gibi.
 2. Mine
  Bayan Üye

  Isı, ışık, su, elektrik akımı, mekanik uyarımlar, egzersizler gibi fiziksel yöntemlerle yapılan tedavilere fizik tedavi denir. Vücudun iç kısmına etki edebilecek cihazlar yardımıyla hastalık tedavi edilir. Tedavide doğal maddeler kullanıldığı için, bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde, yan etkisi, vücuda zarar verme riski çok azdır.
  Fizik Tedavi ile İyileştirilen Hastalıklar
 3. Ziyaretçi
  tedavi eeeeder dıdyorsunuz ama ben bır yarar goremedım ve ıyıce her yerım agrımaya basladı 11 gun oldu gıdıyorum anklozan spondılıt rahatsızlıgım var yanı ramatızmal ama boynumda bırsey yoktu belım agrıyor du sımdı her yerım emsey hastanesınde pendıkte tedavı alıyorum ama fayda gormedım daha kotu oldum
 4. Ziyaretçi
  fizik tedavi gören hastalarda iştahsızlık olurmu

 5. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  Fizik tedavi konularında iştahsızlıkla alakalı bilgi bulamadım ama iştahsızlık nedenleriyle ilgili bir konu paylaştım umarım işinize yarar.

  İştahsızlığın nedenleri neler olabilir

+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
fizik tedavinin yan etkileri,  fizik tedavinin zararları,  fizik tedavi yan etkileri,  fizik tedavinin faydaları